Základní škola a mateřská škola Prasek

adresa: Prasek 157, 504 01 Nový Bydžov

Základní informace
Základní škola a mateřská škola v Prasku je příspěvková organizace, která byla zřízena k 1.1.2003, zřizovatelem je Obec Prasek.

Základní škola je organizována jako trojtřídní škola s pěti postupnými ročníky a jedním oddělením školní družiny.

Odloučeným pracovištěm Základní školy v Prasku je mateřská škola, která má adresu Prasek 213 a školní jídelna s umístěním v budově mateřské školy. Ve školní jídelně jsou připravovány obědy pro děti z mateřské školy a dováženy dětem do základní školy.

Ředitelkou Základní a mateřské školy v Prasku je Mgr. Eva Kaprálová. Vedoucí učitelkou odloučeného pracoviště mateřské školy je Renata Hromádková.

 
Základní škola
Budova základní školy je asi 165 let stará, v roce 2000 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, takže v současné době splňuje všechny požadavky moderního školství.
Školu navštěvuje 60 žáků v pěti ročnících, kteří jsou rozděleni do tří tříd.
Vyučující nabízejí široké spektrum zájmových kroužků, kterých se účastní většina žáků a to v odpoledních hodinách v rámci pobytu v družině. Výsledky své práce mohou děti prezentovat na některých akcích jako jsou předvánoční vystoupení, velikonoční výstava, den otevřených dveří a další.


Mateřská škola
Budova mateřské školy pochází z let sedmdesátých, její velkou předností je prostorná zahrada, která je pro děti vhodně vybavena.
Mateřskou školu navštěvuje 56 dětí, které jsou umístěny ve dvou třídách. Ke své činnosti používají hernu, kde si děti hrají, učí se a poznávají svět kolem nás a ložnici, která slouží k odpočinku dětí a některým klidnějším činnostem.
Mateřská škola spolupracuje se základní školou a obecním úřadem a podílí se na akcích pořádaných právním subjektem.

 Bližší informace najdete na stránkách školy :  www.skolaprasek.cz

 

facebook.png

 

Bez názvu.png

 

Obec Prasek - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netf irmy.cz

www.czechpoint.cz

Pálení odpadů

se řídí zákonem č.472/2005 Sb., § 3, odst.5 ve znění pozdějších předpisů.

Obec Prasek přijme pracovníka na úklid obce, sekání trávy,... řidičský průkaz na traktor vítán. Poměr na dobu určitou do 30.11.2019. Bližší informace na obecním úřadu, tel. 608858407.

 

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Obec Prasek je členem:

www.spolecnacidlina.cz

www.smocr.cz

Královéhradecký kraj spolufinancuje projekt dostavby kanalizace v obci  

http://www.kr-kralovehradecky.cz

Návštěvnost stránek

159920