Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Obec a okolí > Spolky > ZŠ a MŠ

Základní škola a mateřská škola Prasek

Adresa: Prasek 157, 504 01 Nový Bydžov

Základní informace

Základní škola a mateřská škola v Prasku je příspěvková organizace, která byla zřízena k 1.1.2003, zřizovatelem je Obec Prasek.
Základní škola je organizována jako trojtřídní škola s pěti postupnými ročníky a jedním oddělením školní družiny.
Odloučeným pracovištěm Základní školy v Prasku je mateřská škola, která má adresu Prasek 213 a školní jídelna s umístěním v budově mateřské školy. Ve školní jídelně jsou připravovány obědy pro děti z mateřské školy a dováženy dětem do základní školy.
Ředitelkou Základní a mateřské školy v Prasku je Mgr. Eva Kaprálová. Vedoucí učitelkou odloučeného pracoviště mateřské školy je Renata Hromádková.

Základní škola

Budova základní školy je asi 165 let stará, v roce 2000 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, takže v současné době splňuje všechny požadavky moderního školství.
Školu navštěvuje 60 žáků v pěti ročnících, kteří jsou rozděleni do tří tříd.
Vyučující nabízejí široké spektrum zájmových kroužků, kterých se účastní většina žáků a to v odpoledních hodinách v rámci pobytu v družině. Výsledky své práce mohou děti prezentovat na některých akcích jako jsou předvánoční vystoupení, velikonoční výstava, den otevřených dveří a další.

V letech 2018-2019 byla realizovaná dlouho plánovaná rekonstrukce budovy základní školy, pří které k původní přízemní budově bylo přistavěno patro, což umožnilo vznik nových tříd a odborných učeben.Slavnostní otevření se uskutečnilo 2.9.2019 kdy byla budova předána školákům. Fotografie ze slavnostního otevření naleznete zde.

Virtuální prohlídka budovy základní školy, více po kliknutí na uvedený odkaz: http://www.nasetelevize.cz/panorama/HTML5/ZS_Prasek/zs_prasek.html  

Mateřská škola

Budova mateřské školy pochází z let sedmdesátých, její velkou předností je prostorná zahrada, která je pro děti vhodně vybavena.
Mateřskou školu navštěvuje 56 dětí, které jsou umístěny ve dvou třídách. Ke své činnosti používají hernu, kde si děti hrají, učí se a poznávají svět kolem nás a ložnici, která slouží k odpočinku dětí a některým klidnějším činnostem.
Mateřská škola spolupracuje se základní školou a obecním úřadem a podílí se na akcích pořádaných právním subjektem.

Virtuální prohlídka budovy mateřské školy, více po kliknutí na uvedený odkaz: http://www.nasetelevize.cz/panorama/HTML5/MS_Prasek/ms_prasek.html

Bližší informace o obou školách naleznete na webových stránkách:  www.skolaprasek.cz