Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec a okolí > Obnova ovocného sadu

OBNOVA OVOCNÉHO SADU NA PETERCE

V sobotu dne 9. listopadu se uskutečnilo na Peterce vysazení ovocného sadu, které organizovala obec Prasek ve spolupráci s místní Základní a mateřskou školou.  I přes nepříznivé a deštivé počasí se na místě sešlo spoustu dobrovolníků vybavených holinkami a pláštěnkami z řad rodičů a dětí z místní základní a mateřské školy nebo místních občanů. Společnými silami se pustili do práce a vysázeli celkem 35 ovocných stromů, jako např. jabloně, hrušně nebo švestky, čímž se obnovil původní sad.

Na Peterku dorazili poradit a pomoci zástupci z organizace Sázíme stromy z.ú , která ve spolupráci s firmou Recutech s.r.o. dodala veškeré ovocné stromy a zajistila veškeré nářadí a pomůcky, které byly potřeba pro zasazení stromů.

Na zahřátí a znovu načerpání energie byl k dispozici čaj nebo gulášová polévka. Pro děti byly k dispozici buřty k opečení a jako zábava pro ně byla připravena diskotéka. U každého stromu bude umístěno jméno toho, kdo ho vysadil. Obec následně vyhotoví plánek stromů se jmény jednotlivých sázejících.

Obec Prasek tímto děkuje všem dobrovolníkům za pomoc a obětavost při obnově sadu na Peterce. Jmenovitě především paní ředitelce místní Základní a mateřské školy Mgr. Evě Kaprálové a všem jejím zaměstnancům místní školy, kteří se na akci podíleli a převzali záštitu nad občerstvením, dále organizaci Sázíme stromy z. ú. a firmě Recutech s.r.o. za dodání ovocných stromů, za pomoc při výsadbě a zapůjčení potřebného nářadí. 

Největší poděkování, ale patří všem rodičům s dětmi, našim občanům a dalším účastníkům akce, kteří i přes nepříznivé počasí sešli a  přišli pomoci s výsadbou nových stromů.

  •   Fotografie ze sázení stromů naleznete v naší obecní galerii, k nahlédnutí zde

 

strom